6 סיבות לכולסטרול גבוה - ואיך לטפל בהן באופן טבעי

שלחי לחברה

מה הסיבות לכולסטרול גבוה?

מישהי פנתה אלי משום שהיא סובלת מכולסטרול גבוה בדם.
לכאורה זוהי בעיה שמאוד קל לטפל בה – כולסטרול גבוה ניתן להוריד עי מספר שינויים פשוטים, ובריאים באורח החיים.
אחרי מספר פגישות ייעוץ כבר מרגישים את ההבדל ברמת החיוניות, הריכוז ומצב הרוח, והמצב הפיזי משתפר – כך שגילוי כולסטרול גבוה בדם גם יכול להיות נקודת מפנה בחייך, ולהביא לשינוי מבורך באורח החיים שלך!
אז מהן הסיבות שהביאו אותך מלכתחילה לסבול מכולסטרול גבוה?
 

כולסטרול גבוה בגלל תזונה - גורם מספר 1

תזונה לקויה, או לא מספקת, היא הגורם הראשון במעלה לרמות גבוהות של כולסטרול וטריגליצרידים בדם.
מה שמרגיז בזה, זה שפתאום 'אסור לאכול כל מה שבא'.
מה שמצויין בזה, הוא שכולסטרול גבוה יכול להיות יופי של הזדמנות להתחיל לאכול בריא, כך שבדיעבד, בעוד 3 שנים מהיום, תוכל להגיד לעצמך שזה הדבר הכי טוב שקרה לך. אם תנצל את ההזדמנות כדי להתחיל לאכול בריא, תרגיש שהרווחת עוד 10 שנות חיים בריאות – מה שמוכיח את עצמו במחקרים כנכון מבחינה סטטיסטית, אגב.
ולהתחיל לאכול בריא יכול להיות קל, יחסית. בתור התחלה, כדי לראות תוצאות בבדיקת הדם הבאה בתוך מספר שבועות או חודשים, מספיק להחליף את הקמח הלבן בקמח מלא, את הסוכר הלבן בסוכר חום, דבש תמרים או סטיביה, ולאכול יותר חלבון בריא מהצומח – קטניות, ופחות חלבון מהחי – בשר, דגים ועוף.
הדרך הפשוטה ביותר לעבור לתזונה נכונה שתוריד את רמת הכולסטרול בגופך היא לקבל במייל את המדריך לתזונה נכונה ולניקוי רעלים בלינק הזה.

 

מחלות שיוצרות כולסטרול גבוה - סוכרת ותת פעילות של בלוטת התריס

גם סוכרת וגם תת פעילות של בלוטת התריס מעלות את רמת הכולסטרול בדם.
הדרכים לאזן את מצב הסוכרת כרוכות בעיקר באכילה בריאה, כדוגמת זו שבלינק לעיל.
תת פעילות של בלוטת התריס פוגעת בכשליש מהנשים מעל גיל 40. הבשורה הטובה היא שיש מספר דרכים טבעיות לאזן את פעילותה של בלוטת התריס.
אפשר לאכול מדי יום דף של אצות נורי – האצות של הסושי, לדוגמא, או אצות ים אחרות כדוגמת וואקאמה.
אפשר גם לקנות תוסף תזונה.
לינק לטיפים נוספים ולפרטים על תוסף תזונה לבלוטת התריס
 

עישון גורם לכולסטרול גבוה

כל אחד יודע שכדאי להפסיק לעשן, הבעיה שרוב המעשנים לא יודעים איך לעשות את זה. אולי כולסטרול גבוה יעזור לך להחליט על הפסקת עישון?
ואם כן – הנה לינק לטיפים מוצלחים וקלים לעזרה בגמילה מעישון
 

כולסטרול גבוה בגלל הגיל

חשוב מאוד להתייחס לגורם הגיל, משום שכולסטרול גבוה אצל גבר בן 40 היא נורת אזהרה הרבה יותר משמעותית מאשר כולסטרול גבוה אצל אותו הגבר כשהוא בן 60 או 70.
אצל נשים נוטות רמות הכולסטרול והטריגליצרידים בדם לעלות, עם הפסקת המחזור והירידה בייצור אסטרוגן.
כלומר, אם בדיקות הדם שלך מראות לך שרמת הכולסטרול בדם שלך עלתה, חשוב לקחת את זה בפרופורציות – בעיקר אם כבר עברת את גיל 55.
 

כולסטרול גבוה בגלל מין ומגדר

רמות הכולסטרול בדמם של הגברים גבוהה יותר מזו של הנשים. הדבר נובע מהורמון המין הנשי – אסטרוגן, ש'אינו חבר' עם הכולסטרול. למעשה, הכולסטרול הוא אחת מאבני הבניין של האסטרוגן.
לכן, יהיה זה נורמלי אם רמות הכולסטרול שלך עלו מעט לאחר שהפסקת לקבל את המחזור החודשי שלך. ואם רמות הכולסטרול בדם שלך מעט גבוהות מאלו של אשתך – שוב, גם אז מדובר בתופעה נורמלית. 
 

סיכום: הפסיכולוגיה של הכולסטרול - לחץ, שמחה וכולסטרול

לפי לואיז היי, כולסטרול גבוה נובע מ"חסימת ערוצי השמחה. חשש מקבלת שמחה." מתאים? אם כן, היא מציעה לאמץ את המנטרה הבאה: "אני בוחרת לאהוב את החיים. ערוצי השמחה שלי פתוחים לרווחה. אין סכנה בקבלה."
ובעצם – לשמוח זה תמיד רעיון טוב...
אם את מתעניינת במציאת דרכים נוספות לשמוח, אני מזמינה אותך לכתוב לי, ואשלח לך טיפים נוספים, או להרשם בעצמך בלינק הזה.
 
שיהיה לבריאות ובהצלחה (:
©מיכל רון, ינואר 2013
 
אם את מעדיפה, אפשר לקחת גם תוספי תזונה להורדת רמת הכולסטרול בדם – כתבי לי דרך האתר, או למייל michal@michalron.co.il, ואשלח לך קופון הנחה לרכישת צמחי מרפא ותוספי תזונה.

מאמרים קשורים: 
שלחי לחברה

הצהרה: מיכל רון איננה רופאה, תזונאית, דיאטנית או נטורפתית, ושירותי היעוץ והליווי מתבססים על ידע אישי ונסיון מצטבר. יש לראות את הכתוב באתר זה כהמלצה בלבד, ובשום אופן אין לראות בו תחליף לטיפול מסוג כלשהו.

WhatsApp icon by Icons8